Polski producent mebli

W Poznaniu od 1993r.

BEZPŁATNE
PROJEKTY KUCHNI
 • Zapraszamy do Naszego Salonu
  Codziennie w godzinach
  OD 10.00 DO 20.00
  Łoża kotynentalne BlackArt - Salon Poznań
  Więcej
 • Zapraszamy do Naszego Salonu
  Codziennie w godzinach
  OD 10.00 DO 20.00
  Wysokiej jakości sofy BlackArt - Salon Poznań
  Więcej
 • Zapraszamy do Naszego Salonu
  Codziennie w godzinach
  OD 10.00 DO 20.00
  Nowoczesny rodzaj kanapy w kształcie wydłużonego fotela.
  Więcej
 • Zapraszamy do Naszego Salonu
  Codziennie w godzinach
  OD 10.00 DO 20.00
  Doskonałe wypełnienie nowoczesnego wnętrza.
  Więcej
 • Zapraszamy do Naszego Salonu
  Codziennie w godzinach
  OD 10.00 DO 20.00
  Szeroki wybór kuchni - Tylko w salonie BlackArt.
  Więcej

ODWIEDŹ NASZ SALON:

Salon Black Art
61-144 Poznań
Bolesława Krzywoustego 68
(GIANT MEBLE przy KINEPOLIS)

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

e-mail: poczta@mebleblackart.pl
kom. 508 351 313
tel. 61 653 38 38

Materace

Aby codziennie rano móc budzić się wypoczętym i mieć energię do podejmowania nowych wyzwań, kluczowy jest odpowiedniej ilości i jakości sen. O ten pierwszy czynnik trudno czasami zadbać, o tyle ten drugi zagwarantować można sobie w prosty sposób, a konkretnie dzięki zaopatrzeniu się w dopasowany do własnych potrzeb materac do spania.

Kryterium wyboru

Co powinni Państwo wziąć pod uwagę podczas zakupu materaca? Bez wątpienia ważnym aspektem jest jego twardość, określana przez konkretną skalę, oraz rodzaj zastosowanych technologii i materiałów. Warto zatroszczyć się o to, by były to produkty spełniające współczesne standardy jakości i komfortu. Te cechy posiadają oferowane przez nas, czyli firmę Meble Black Art, materace do spania. Różnorodność dostępnych wymiarów oraz materiałów zastosowanych w procesie ich produkcji sprawia, że bez problemu mogą dobrać Państwo odpowiedni dla siebie model. Ze swojej strony gwarantujemy natomiast profesjonalne i kompleksowe doradztwo.

Zapraszamy do poznania pełnej oferty naszych materacy piankowych i sprężynowych!

Jaki rodzaj wybrać?

Urządzanie czy remontowanie mieszkania wraz z wymianą mebli to przedsięwzięcie, które wymaga podjęcia wielu decyzji. O ile w niektórych kwestiach główną rolę odgrywa estetyka, o tyle w przypadku łóżka bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy, jest komfort. Dlatego często pojawia się dylemat, czy lepiej wybierać materace piankowe, czy może sprężynowe. Czym konkretnie te dwa rodzaje różnią się od siebie? Wyjaśniamy!

Materace piankowe

Charakteryzują się tym, że zamiast sprężyn, wypełnione są elastyczną pianką, zapewniającą odpowiednie podparcie podczas snu. Modele mogą mieć różną skalę twardości. Wyróżnia je poza tym trwałość oraz odporność na odkształcenia, która stanowi gwarancję komfortu przez lata użytkowania. W tych materacach do łóżek może być zastosowana również pianka termoelastyczna, która dostosowuje się do kształtów ciała pod wpływem wytwarzanego przez nie ciepła. Na uwagę zasługuje ponadto wypełnienie lateksowe, które pomaga utrzymać odpowiednie ciśnienie krwi, zapobiega nadmiernemu poceniu i ma właściwości antybakteryjne.

Materace sprężynowe

Wciąż cieszą się zainteresowaniem, szczególnie wśród tradycjonalistów. Najbardziej popularne stały się modele bonellowe z systemem kieszeniowym. Główną zaletą, którą posiadają materace sprężynowe, jest fakt dopasowywania się do kształtu i wagi ciała. Dzięki innowacyjnym technologiom zachowują trwałość i wytrzymałość przez lata użytkowania. Materace sprężynowe uważane są za bardzo wygodne, choć nowoczesne modele piankowe mogą zapewnić porównywalny komfort.

Materace hybrydowe

Jeśli nadal wahają się Państwo, czy lepszym rozwiązaniem są sprężyny, czy pianka, warto postawić na coś pomiędzy. To gwarancja najlepszego komfortu oraz zachowania dobrego stanu produktu pomimo codziennej eksploatacji. W hybrydowych materacach do spania znajdują się zarówno sprężyny, które tworzą wysokiej jakości system, jak i elastyczna pianka, np. odporna na odkształcenia Comfyfoam lub Flexfloam.

Jak dopasować twardość?

Poziom twardości materaca to bardzo ważny czynnik, który wpływa na komfort spania. Klienci często zastanawiają się, jak pod tym względem odpowiednio dobrać materac do łóżka. Otóż właściwa twardość jest tak naprawdę kwestią indywidualną. Przy jej wyborze znaczenie mają: wzrost, waga, kondycja zdrowotna oraz osobiste preferencje. Im większa masa ciała, tym mniej twardy będzie wydawał się materac, czy to piankowy, czy sprężynowy.

Jeśli chodzi o ten parametr, skala określana jest symbolem H i odpowiednią cyfrą. H1 – to najbardziej miękki model, a H4 – twardy. Tak więc wybór materaca do spania warto dostosować do cech fizycznych konkretnej osoby. Inny sprawdzi się w łóżku pojedynczym, np. dziecięcym, inny w podwójnym, przystosowanym dla pary.

Kiedy zastanawiają się Państwo nad dopasowaniem do siebie odpowiedniej skali twardości, warto skorzystać z usług profesjonalnego doradztwa, które również oferujemy w naszym sklepie Meble Black Art. Polecanym rozwiązaniem są zakupy stacjonarne, umożliwiające samodzielne sprawdzenie sprężystości i twardości produktu. Rozważny zakup jest w tym wypadku szczególnie ważny, gdyż dobry materac do łóżka służyć będzie przez długie przez lata.

Cechy pokrowca

Aby sen był prawdziwie regenerujący i odprężający, warto zadbać nie tylko o jego komfort, lecz również higienę. Z tego względu w ofercie Mebli Black Art mogą Państwo zaopatrzyć się w materace do łóżek, do produkcji których użyto materiałów o właściwościach hipoalergicznych, antybakteryjnych i antygrzybicznych. A co z pokrowcem? To on narażony jest przede wszystkim na kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. Podczas użytkowania może więc ulec zabrudzeniom i wymagać wyczyszczenia.

Najczęściej stosowany w materacach do spania, dostępnych w naszej ofercie, jest tzw. pokrowiec 360°. W prosty sposób się go zdejmuje, dzięki zamkom błyskawicznym umieszczonym z czterech stron. W celu odświeżenia wystarczy wyprać go w pralce w temperaturze 40°.

Co więcej, na materac warto stosować też specjalne podkłady, które zabezpieczają pokrowiec przed zabrudzeniami oraz wilgocią – dzięki temu dłużej zachowa on dobry stan.

Inne kluczowe parametry

Kiedy zdecydują się Państwo na wybór modelu sprężynowego, warto wziąć pod uwagę zagęszczenie sprężyn. Powinno ono wynosić nie mniej niż 266/m2 żeby materac do łóżka zapewniał właściwy komfort i nie odkształcał się w wyniku codziennego użytkowania. Poza tym warto zastanowić się nad zastosowanymi technologiami. Najlepiej sprawdzają się sprężyny kieszeniowe w systemie 7-Stref podparcia, który gwarantuje odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Dzięki temu niezależnie od pozycji, w której się śpi, materac nie zapada się i nie odkształca. Równomierny rozkład nacisku ciała jest kluczowy nie tylko ze względu na wygodę, lecz także właściwe podparcie kręgosłupa. 

Bogata oferta – Meble Black Art

Jeśli poszukują Państwo najlepszej klasy produktu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W Meblach Black Art znaleźć można modele z zastosowaniem nowoczesnych technologii, które znacząco poprawią komfort i jakość snu, zapewniając odpowiednie podparcie ciała. Do wyboru są materace o różnej skali twardości i wymiarach, dzięki czemu bez problemu mogą się Państwo zaopatrzyć w ten właściwy – zarówno na łóżko pojedyncze, jak i podwójne.

Co więcej, Meble Black Art to również usługi profesjonalnego doradztwa. Jeśli więc mają Państwo pytania lub wątpliwości, nasi pracownicy chętnie pomogą rozwiązać wszelkie kwestie związane z wyborem lub użytkowaniem materaca do spania. Sprawna obsługa wraz z indywidualnym podejściem do klientów to nasz priorytet. Jeżeli poszukują więc Państwo odpowiedniego materaca dla siebie i swoich bliskich, serdecznie zapraszamy.

Najlepsza jakość, wiele dostępnych wymiarów, zapewniające komfort i higienę snu materiały – to tylko kilka korzyści płynących z wyboru oferowanych przez Meble Black Art produktów. Szeroki asortyment materacy do łóżek o różnych parametrach sprawia, że każdy z Państwa znaleźć może dopasowany do własnych oczekiwań model. My natomiast zadbamy, by był to prosty, lecz przemyślany zakup!

CHĘTNIE POMOGĘ
Zadzwoń pod numer
kom. 508 351 313
tel. 61 653 38 38